Jsme tu stále pro vás
CEWE FOTOKNIHA
Kontakt
Vrácení peněz
Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Vaši objednávku máte možnost odeslat ke zpracování různými způsoby:

 • Online přes webové stránky
 • V našem bezplatném objednacím programu
 • V naší mobilní aplikaci CEWE fotosvět pro zařízení se systémem Android nebo iOS, zde ke stažení.
 • Na kterékoliv prodejně prostřednictvím našeho kiosku nebo vložením např. CD, nebo Flash disku přímo do našeho zakázkového sáčku.

Pro vyzvednutí Vaší zakázky si vyberte kteroukoliv prodejnu.

Ano, fotografie nebo jiný produkt připravený v programu jednoduše vypálíte na CD nebo uložíte na jiné paměťové médium a odevzdáte zakázku prostřednictvím zakázkového sáčku na kterékoliv prodejně.

Na všech prodejnách máte také možnost využít náš kiosek tzv. Digifotomaker (DFM), pomocí kterého bude Vaše zakázka z paměťového média odeslána online ke zpracování.

V případě, že nemůžete použít některou z výše uvedených možností objednání, je zde možnost fotografie nahrát přímo na paměťové médium a odevzdat zakázku prostřednictvím zakázkového sáčku na kterékoliv značkové prodejně. Na paměťové médium doporučujeme nahrát pouze fotografie určené k tisku. Pokud médium bude obsahovat více fotek, než chcete tisknout, je nutné přiložit rozpis s přesnými názvy souborů, popř. názvy složek, ze kterých požadujete zpracovat fotografie a tuto informaci na sáčku uvést.

V opačném případě budou vyhotoveny všechny fotografie uložené na paměťovém médiu.

Pro bezproblémové zpracování zakázek je potřeba mít fotografie ve formátu JPEG, poznáte je dle přípony Vašich souborů: jpg, jpeg, jpe, jif, jfif, jfi, nebo ve formátu TIFF s přípony souborů: tiff, tif. Pro co nejkvalitnější fotku se snažte mít obrázky s nejmenší mírou komprese a dodržet požadované nejmenší rozlišení pro daný rozměr fotografie.

Fotografie Vám zpracujeme pouze v barevném prostoru RGB. Není se třeba ovšem obávat, většina dnešních zařízení, včetně fotoaparátů, pořizuje standardně fotky v barevném spektru RGB. Možnosti focení barevného prostoru naleznete v nastavení Vašich fotoaparátů.

Pokud zašlete fotografie v barevném prostoru CMYK, nemůže být zakázka zpracována z důvodu deformace barevného rozlišení dat.

Ukazatelem, který Vám napoví, že Vaše fotky jsou v požadovaném rozlišení je tzv. smajlík, malý úsměv v pravém dolním rohu vloženého obrázku, který se Vám zobrazí při objednání online nebo přes naši aplikaci. Pokud je zelený, rozlišení je dostatečně vysoké. Je-li žlutý, rozlišení je stále v pořádku, ale není optimální. Pokud je ovšem červený, doporučujeme např. zmenšit fotografii či použít fotografii s vyšším rozlišením, aby se rozlišení zvýšilo a kvalita dosáhla žlutého nebo zeleného smajlíku.

Níže je uveden seznam doporučených minimálních rozlišení pro danou velikost:

Digitální fotografie Minimální rozlišení v MPx Minimální rozlišení v px
Šíře 9 1,5 1050 x 1400
Šíře 10 2,0 1200 x 1600
Šíře 13 3,0 1500 x 2000
Šíře 15 4,3 1800 x 2400

 

Původní a klasický formát fotografií

Šíře fotografií je vždy jasně daná. Máme 4 základní šíře fotografií: 9, 10, 13 a 15 cm. Více o šíři fotografie naleznete v sekci Šíře fotopapíru. Po výběru šířky fotografie, se u Vaší objednávky může měnit pouze její délka. A v tom je právě základní rozdíl mezi „Původním formátem“ a „Klasickým formátem“.Původní a klasický formát fotografií
Srovnání jednotlivých formátů fotografie, které se dnes běžně používají a jejich rozměry u fotografie šíře 10 cmPůvodní formát

Pokud si při objednávání fotografií zvolíte „Původní formát“, může být délka fotografie různá. To zapříčiní poměr stran, který je nastaven ve Vašem fotoaparátu nebo úprava snímku v jakémkoliv programu. Vaše fotografie bude mít vždy například šíři 10 cm, ale délka může být různá. Pokud tedy nefotíte na poměr stran 2 : 3, bude délka výsledné fotografie vždy jinak dlouhá, než jsou standardní rozměry, jako například 10 x 15 cm.

Původní formát
Původní formát fotografie (4 : 3): Fotografie bude vyhotovena tak, jak byla nafocena. Tedy v tomto případě kratší. Nejběžnější u digitálních fotoaparátů.Formát 16:9
Původní formát fotografie (16 : 9): Fotografie bude vyhotovena tak, jak byla nafocena. Tedy v tomto případě delší. Nejběžnější u chytrých telefonů.Klasický formát

Jestliže ale chcete mít všechny fotografie stejně dlouhé, aby Vám seděly do klasického fotoalba pro fotografie např. 10 x 15 cm, musíte při objednání fotografií zvolit „Klasický formát“. My Vám fotografie, které neodpovídají danému poměru stran, ořízneme tak, aby byly všechny stejně dlouhé.

Formát 2:3
Klasický formát fotografie (2 : 3): Fotografie je vyhotovena v přesném rozměru (např. 10 x 15 cm)


Ovšem zde dojde k ořezu části motivu fotografie a to nejčastěji dle ukázek níže.

Formát 2:3
Ukázka ořezu fotografie na 10 x 15cm z poměru stran 16 : 9 na poměr stran 2 : 3


Formát 2:3
Ukázka ořezu fotografie na 10 x 15cm z poměru stran 4 : 3 na poměr stran 2 : 3Tipy pro objednávku fotografií:
Pokud chcete mít vyrobeny fotografie vždy v přesných rozměrech a bez jakéhokoliv ořezu motivu, stačí si nastavit svůj digitální fotoaparát nebo chytrý telefon na focení ve formátu 2 : 3. Formáty lze změnit v nastavení přístroje.

U klasického formátu vždy doporučujeme řídit se ořezovými značkami, které jsou vidět a dají se nastavit v našem programu, který si můžete zdarma stáhnout zde

Máte také možnost využít převodní tabulky na našich stránkách, kde Vám aplikace řekne při zadání rozměrů nafoceného snímku, zda bude výsledná fotografie kratší či delší. Rozměr Vámi nafoceného snímku zjistíte ve Vašem počítači kliknutím pravým tlačítkem myši na snímek, záložka Vlastnosti a pak Podrobnosti.


Přehled formátů fotografií

Po odeslání Vaší zakázky od nás obdržíte postupně dva informační e-maily. V prvním Vás budeme informovat o přijetí zakázky do výroby. Druhým e-mailem Vám oznamujeme, že zakázka byla zpracována a v jakém časovém horizontu bude připravena k vyzvednutí na prodejně, sběrně či doručena poštou. Druhý email je závěrečný a žádný další již k zakázce neodesíláme.

Stav Vaší objednávky máte možnost zjistit online na našich webových stránkách. Stačí se přihlásit zde s použitím Vaší e-mailové adresy a osobního hesla. V sekci Moje objednávky budete mít okamžitě aktuální informace o stavu Vaší objednávky.

Pokud Vám neobdržíte potvrzení o přijetí nebo vyhotovení zakázky, zkontrolujte si prosím nastavení Vaší e-mailové schránky a nastavení složky Nevyžádané pošty (spam).

Abychom dodrželi dodací lhůty a dodali našim zákazníkům jejich zakázky co nejdříve, není možné zasahovat do objednávek po Vašem odeslání. Zakázky se ihned po odeslání řadí do výrobního procesu. Veškeré úpravy proto musí být provedeny před odesláním zakázky ke zpracování.

Jste nový zákazník?
Pro možnost objednávání, sledování stavu Vašich zakázek nebo pro využívání online úložiště, je nutné se zaregistrovat. Přenos osobních dat se uskutečňuje v zašifrované podobě a po uložení nejsou tyto údaje přístupné třetím osobám.

Jste registrovaný zákazník?
Jako zákazník se můžete přihlásit na webových stránkách zde přes tlačítko „Můj účet.

Pokud si nepamatujete heslo nebo Vám přihlášení nefunguje, klikněte prosím zde, aby Vám mohlo být doručeno heslo nové. Budete vyzváni k vyplnění e-mailové adresy, kterou máte uvedenu v registraci. Na tuto adresu Vám bude zaslán e-mail s novým heslem pro přihlášení.

Doporučujeme nové heslo při zadávání opsat, nikoliv zkopírovat. Při kopírování hesla dochází často k chybnému zadání, heslo může obsahovat mezeru, kterou systém vyhodnotí jako neplatný údaj a nebudete do systému přihlášen.

 

Ke každé zakázce je účtováno dopravné a balné dle platného ceníku při vyzvednutí na prodejně.

Pokud si v jedné zakázce zadáte více druhů produktů, tzn. z různých produktových skupin, bude objednávka automaticky rozdělena do více zakázek a ke každé zakázce bude účtováno dopravné a balné. Důvodem je, že data z online odeslané objednávky natékají přímo do výrobní linky, která je vzhledem k rozdílné technologii výroby, balení či dodacímu termínu, nastavena pro každou skupinu produktů zvlášť. Před závazným odesláním potvrzujete konečnou rekapitulaci ceny celé objednávky.

 1. CEWE FOTOKNIHY
 2. Foto – kvalita standard
 3. Foto – kvalita premium
 4. Velké formáty na fotopapír
 5. Fotodárky
 6. Fotoobrazy a plakáty
 7. Kalendáře
 8. Pohledy a přání

Na každé značkové prodejně máte možnost vytisknout si své fotografie na kiosku (tzv. Digifotomakeru ) a odnést si je okamžitě s sebou.

Je to jednoduché:

 1. Vyberte fotografie.
 2. Navštivte nejbližší prodejnu s kioskem Foto IHNED.
 3. Připojte zařízení a přeneste své vybrané fotografie.
 4. Potvrďte objednávku na kiosku, vezměte účtenku a zaplaťte u pokladny.

Digifotomakery (DFM) zpracovávají všechny běžně dostupné paměťové karty z digitálních kamer, USB, přenosné disky, CD nebo DVD. Prostřednictvím Bluetooth je možný tisk i z mobilních telefonů se systémem Android a iOS.
Informace o cenách Vám poskytne obsluhující personál na každé prodejně, orientační ceny naleznete na našich stránkách zde. Seznam a kontakty na jednotlivé prodejny naleznete na internetových stránkách zde.

Objednává-li zákazník fotoslužby jako spotřebitel, tj. bez uvedení IČO a případně DIČ, sjednává se záruční doba v délce 24 měsíců. V ostatních případech se sjednává záruční doba v délce 6 měsíců.

Reklamace vyřizujeme bezodkladně, nejpozději však do 30 dní ode dne uplatnění reklamace.

Doporučujeme ovšem uplatnit reklamaci bez zbytečného odkladu na prodejně, kde byla zakázka vyzvednuta.

Každá reklamace by měla obsahovat kompletní reklamovanou zakázku, původní zasílací sáček nebo potvrzení internetové objednávky. V případě objednávky zaslané na paměťovém médiu, měl by zákazník rovněž zaslat původní objednávková data zpět na původním paměťovém médiu.

Doporučujeme uplatnit reklamaci co nejdříve, nejlépe do jednoho měsíce.

Reklamace se řídí platnými Všeobecně obchodními podmínkami a Reklamačním řádem CeWe Color, a.s., které jsou k nahlédnutí zde a na každé značkové prodejně.

CEWE FOTOKNIHA je produkt nejvyšší kvality. V případě, že nebudete z jakéhokoli důvodu se svojí CEWE FOTOKNIHOU spokojeni, můžete vrátit kompletní fotozakázku do 7 dnů od zaplacení my Vám vrátíme 100% zaplacené částky.

 

Při objednávání jakéhokoliv produktu z portfolia fotoslužeb dochází během odesílání do výroby k optimalizaci dat, aby přenos nezatěžoval vytížení Vaší sítě. Do zaslaných dat dále nezasahujeme a optimalizace při odesílání se nijak neprojevuje na následné kvalitě tisku.

Výrobci fotopapíru dodávají papír pro výrobu fotografií v přesně daných šířkách v milimetrech. Běžně užívaná terminologie uvedená v centimetrech např. šíře 9, 10 nebo 13 cm, je orientačním rozměrem pro objednávku.

Přesné šíře fotopapíru dané světovými výrobci:

 

Orientační šíře v cm Přesná šíře v mm Rozměr v pixelech při 300 DPI
Šíře 9 89 mm 1051 px
Šíře 10 102 1204 px
Šíře 13 128 1511 px
Šíře 15 152 1795
Šíře 20 203 2397
Šíře 30 305 3602

 

Kontaktujte, prosím, Zákaznické centrum. Kontakty naleznete na webových stránkách zde.

ROZUMÍM
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.
Další informace.