Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 399

Fototipy

Fotografie – kreativní rodinná zábava

Tématem je rodina, jako pódium je váš domov – a vy jste slavný fotograf. Každý den se děje tolik okamžiků, které se vyplatí zachytit. Ukážeme vám, jak dostat svou rodinu na výsluní a zabavit se spolu u vás doma.

Máme pro vás čtyři tipy, jak nafotit vynikající rodinné fotky pomocí fotoaparátu nebo smartphonu. Aby nezůstaly fotky zapomenuté na paměťové kartě, máme pár nápadů, co z nich vytvořit.

1. Trochu jiný pozdrav

Rodiče tvarují své ruce do srdce kolem nohou dítěte.
Fotografie, jako tahle, jsou vhodné na milé blahopřání – a udělají radost i ve fotoknize.

Ruce rodičů jsou vytvarované do srdce a nohy děťátka nebo dětiček jsou uprostřed. Neobvyklý nápad na krásný pozdrav ve formě pohlednice – například prarodičům, kamarádům a všem blízkým. Takový motiv vypadá obzvlášť elegantně jako černobílá fotografie.

A jak na to?

  • Umístěte svůj fotoaparát na stativ.
  • Zaměřte objekt v hledáčku.
  • Nastavte ohniskovou vzdálenost na cca 50 – 70 mm. Na smartphonu je často k dispozici dvojnásobné zvětšení.
  • Zapněte funkci samospouště.
  • Zkontrolujte výsledek na displeji.
  • Tip: Světlo by nemělo vrhat příliš tvrdé stíny, proto je lepší objekty na fotce osvětlit nepřímo lampou nebo zajistit rozptýlené denní světlo.

Babička s dědou budou mít zaručeně radost, když najdou ve schránce pohlednici s nafocenou fotografií. Začněte navrhovat své vlastní osobní CEWE přání a pohledy.

2. A ... akce! (tip pro profesionály)

Otec drží svého syna ve vzduchu na posteli nad sebou.
Otec a syn přistiženi při dovádění v posteli – úžasné.

Fotografie dovádějících dětí a rodičů jsou skvělou zábavou pro všechny zúčastněné. Divoká akce přináší nespočet skvělých motivů, které se při dodržování několika pravidel přemění na špičkové fotky.

Bez ohledu na to, zda se jedná o fotoaparát nebo smartphone, klíčem k ostrým akčním fotkám je co nejkratší doba expozice. Ostrá fotka vyžaduje především dostatek světla. Skvěle tato podmínka funguje venku na zahradě nebo ve světlé místnosti. Blesk by byl teoreticky také dobrou možností, ale často zaujme focené motivy a naruší zábavu. Expoziční čas by měl být maximálně jedna tisícina sekundy. Pokud světlo nestačí, zvyšte manuálně citlivost až na hodnotu ISO 25 000, což zaručí potřebnou světelnou rezervu při krátkých časech závěrky.

Tip: Neváhejte a vyzkoušejte neobvyklé perspektivy – kreativní experimentování je klíčem k přirozeným, nestrojeným fotkám. Výsledné fotografie jsou vhodné pro velké fotoobrazy či plakáty nebo malou CEWE FOTOKNIHU.

3. Barevné fotografie jídla

Dvě děti blbnou se zeleninou v kuchyni.
Takto vznikají speciální záběry: Vaření s dětmi neberte až příliš vážně – a vše zachyťte na fotoaparát.

Jedním z nejlepších triků na kreativní fotografie je použití barevných předmětů. Ovoce a zelenina jsou svou povahou nápadné, a proto jsou ideální rekvizity. Na naší ukázkové fotce je barevná zelenina viditelně rozostřená v popředí, kolečka červené papriky a mrkev v dětských ručkách zas zaujmou každé oko diváka.

Speciální nápad: Použijte sezónní zeleninu a ovoce k vytvoření speciálního motivu pro každý měsíc – máte nejen prvotřídní výzdobu své kuchyně, například fotoobrazy, ale i perfektní základ pro mimořádný fotokalendář.

4. Dejte detaily na správné světlo

Detailní záběr rukou při krájení zeleniny.
Zaostřete na to podstatné: Takové rozmanité fotografie dávají divákovi pocit, že je uprostřed děje.

Někdy malé věci vypráví velké příběhy. Detail, perfektně uspořádaný a vystavený světlu, může prozradit o hodně víc, než by udělal celý motiv. Protože divákovi nabízí o hodně větší prostor pro jeho vlastní představivost. Při správném použití světla bude hlavní motiv zvýrazněný. Stejně jako v tomto případě to mohou být ruce, květina, jakýkoliv nástroj nebo cokoliv vás napadne.

Fotografická výzva spočívá v první řadě v naaranžování objektu a v druhé řadě ve správné expozici: hlavní objekt ve světle musí dobře vyniknout, aby ostatní části obrazu nezanikly ve tmě. Projděte se ve svém domě, po bytě nebo po zahradě – budete ohromeni, kolik motivů najdete. Takovéto snímky budou ideální například na vytvoření hexxas na vaše stěny.

Přejeme vám spoustu úspěchů při hledání krásných motivů a vytváření speciálních uměleckých děl.